Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki droga jest najdoskonalszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najprzydatniejszy?

Nie nosi co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania ludziach to znacznie często zjawisko. Według sondażu dokonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zamyka się z funkcji lub kompletnie się w niej nie angażuje. Strona firm stosuje na zachęty materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie rozwiązanie przynosi dobre skutki? I oczywiście zaś nie, dużo pań je lubi, choć możemy poznać wiele skuteczniejszych czynników, które gwarantują za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez względu na to, czy znana firma porusza się świadczeniem usług, czy tworzeniem produktów, niezwykle szczegółowe jest, aby jej sztuka była przesiąknięta tego znaczeniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w ostatnim, co prowadzą, są zdecydowanie dużo oryginalni, ukierunkowani i silni. W kontakcie spośród tym liderzy organizacji powinni wyrażać swoim pracownikom, jak ich praca wchodzi na poprawę bycia osobistych. Takim zjawiskiem potrafi żyć otwarte publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak daleko robią, możemy też wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Jest obecne plan, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany pracownik, potrafi żyć gwoli niego znacznie odpowiadające i wyrazi mu, jak wiele ciekawego pracuje dla firmy, w jakiej tworzy.

Według badań przeprowadzonych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze własnego stanowiska pracy, biorą na nią nic czasu, gdyż czują, że to, co prowadzą, ma pomysł.

Inspiracją dla ludzi potrafią istnieć ponadto ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pytają o grupę niż samych siebie, sprawiają, że ich pracownicy czynią ich znacznie wyższą lojalnością, chęcią do lekturze, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy mają swoich typów w dobry sposób, wpływają ich do konkretniejszej produktywności czy oddania.

Życzliwość

Badania, które posiadały mieszkanie w Popularnej Brytanii dowiodły, że znaczenie i miłość jest poważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Przyjazne i przyjazne relacje są bezpośredni pomysł na danie pracowników w prostej książce.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i ochronę, przez co kreatywność zarówno zespołowa, kiedy i wyjątkowa dobrze się zwiększa. Bardzo szczegółowe jest zarówno okazywanie ciepła przez szefów, bo takie postępowanie poprawia efektywność i motywację podwładnych. Co ciekawe takie postępowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W niektórych sytuacjach należy również okazać gniew, jaki może zostać pozytywnie odebrany przez większość ludzi i zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w grupy wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to kobiety, które sprawiam małe rzeczy, aby wyrazić swoim pracownikom dbałość o nich. Pierwszym, prostym krokiem potrafi żyć prosta rozmowa z człowieku i pewne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie obserwacje są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla własnego pracownika, natychmiast dzwoni do niego a pyta, w jaki styl mógłby mu pomóc.

Troskę o jednego siebie

Spora ilość firm tylko pozornie wyraża swoją uwagę. Do takich przedsięwzięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości ludzie nie są w stanie wykorzystać, ze powodu na głęboki rytm pracy. Takie leczenie nie jest motywujące, i wręcz przeciwnie.
Programy wellness nigdy nie zadziałają, gdy nie wykreujemy kultury, jaka będzie uznawała pamiętanie o siebie, jako praca niezwykle szczególną i zapraszała do niej. Jak do tego doprowadzimy, wyniki potrafią być naprawdę zachwycające.

Możemy także zachęcać naszych pracowników, by dobrze sypiali. Tylko tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują zdecydowanie wyższą skuteczność swojej działalności. Wiele badań udowodniło, że brak wypoczynku w liczny sposób ogranicza swoje zdolności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w swoich głowach wtedy, kiedy stanowimy w sumy wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy rozpocząć od podawania im ćwiczeń, przerw czy wypoczynku doskonalszej kondycji. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim pracownikom korzystanie ze służbowego e-maila oraz przekazują im dania odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeżeli w taki sztuczka będziemy pamiętali o naszych pracowników, oni z pewności odpłacą się nam ważną produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o